Välj sektion: Startsidan Löpning Damfotboll Herrfotboll Ungdomsfotboll Skidor Tennis

Nya Sköldingevarvet

datum: söndag 1 maj 2011
väder:  soligt med vindbyar
temperatur: 14-16 grader

 

Flickor 7 och yngre, 900 m

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Clara Högqvist -05    5.16
 2  Nova Fritz -05    6.31
     
       
       
 

Pojkar 7 och yngre, 900 m

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Isak Andersson -06  Sköldinge IF  5.41
 2  Joel Carneling    6.59
 3  August Siverskog -07  Sköldinge IF  7.45
 4  Ville Carneling    9.02
 5  Robin Agelin  Sköldinge IF  10.00
       
       
 

Flickor 9, 900 m

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Cecilia Ankarfjord-Lundin -03  IFK Strängnäs  4.18
 2  Elsa Karlsson  Forssa IK  4.51
 3  Sara Widén  Sköldinge IF  4.54
 4  Jasmine Österberg  Sköldinge IF  6.12
     
   
   
       
       
 

Pojkar 9, 900m

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Joel Eriksson  KSK Friidrott  3.55
 2  Elias Wallén  Flens FS  3.56
 3  Sebastian Kapell -02  Flens FS  5.00
       
       
 

Flickor 11, 1,7 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Emma Andersson  Sköldinge IF  8.19
 2  Elin Wäppling  Flens FS  8.40
 3  Anna Ankarsfjord-Lundin  IFK Strängnäs  9.09
 4  Klara Lauridsen  Sköldinge IF  13.29
       
       
 

Pojkar 11, 1,7 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Anton Carneling  Forssa IK  8.10
 
       
 

Flickor 13, 2,5 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Linn Lauridsen  Sköldinge IF  11.35
       
       
       
       
 

Pojkar 13, 2,5 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Arvid Karlsson  Forssa IK  10.53
 2  Jakob Andersson  Sköldinge IF  11.02
 3  Olle Hansson  Forssa IK  11.11
 4  Dennis Carneling  Forssa IK  14.14
       
       
 

Flickor 15   2,5 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Beatrice Karlsson  KSK Friidrott  11.25 
 2  Sara Eberholm  Flens FS  11.52
       
       
 

Pojkar 15    2,5 km

 
Plac Namn Förening Tid
       
       
       
 

Damer  5 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Marie Sandberg  Sköldinge IF  19.17
       
       
       
       
       
 

Herrar  5 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Patrik Sällstedt  Enhörna IF  15.29*
 2  Lars Emanuelsson  Baggetorps IF  17.26
 3  Robert Marton  Katrineholm  18.22
 4  Anders Eriksson  Sköldinge IF  19.15
 5  Magnus Carneling  Forssa IK  20.18
 6  Anders Lundin  IFK Strängnäs  21.00
 7  Marcus Andersson  Sköldinge IF  24.48
 8  Mikael Önnerdal  Forssa IK  25.18
 9  Magnus Ankarfjord  IFK Strängnäs  26.00
 10  Lasse Robertsson  Sköldinge IF  26.06
 
 
 
 
 
 
 
 
       

*=nytt banrekord
**=tangerat rekord

resultat  Sköldingevarvet 2008
resultat  Sköldingevarvet 2009