Välj sektion: Startsidan Löpning Damfotboll Herrfotboll Ungdomsfotboll Skidor Tennis

Nya Sköldingevarvet

datum: torsdag 1 maj 2008
väder:  mulet med lätt blåst (lätt regn under natten) 
temperatur: 11-14 grader

 

Flickor 7 och yngre, 900 m

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Ida Andersson -01  Katrineholm  4.55*
 2  Klara Lauridsen -01  Sköldinge IF  6.02
 3  Elsa Karlsson -03  Forssa IK  6.21
 4  Ebba Bennich -02  Sköldinge IF  8.39
       
       
 

Pojkar 7 och yngre, 900 m

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Albin Malmberg -02  Flens FS  5.15*
       
       
 

Flickor 9, 900 m

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Louise Svensson -99  Flens FS  3.57*
 2  Emma Andersson -00  Sköldinge IF  4.23
 3  Agnes Brandås -00  Sköldinge IF  4.47
 4  Erika Grahn -00  Sköldinge IF  7.19
       
       
 

Pojkar 9, 900m

 
Plac Namn Förening Tid
 1  August Mollén -99  Norrköpings Friidrott 3.26*
 2  Alex Kinsander -99  Sköldinge IF 3.45
 3  Simon Michele -00  Flens FS 4.24
 4  Arvid Karlsson -  Forssa IK 4.36
 5  Robert Kjellström -99  Flens FS 4.58
       
       
 

Flickor 11, 1,7 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Frida Persson -98  Huddinge AIS  7.34*
 2  Nora Alashiri -97  Flens FS  7.48
 3  Linn Lauridsen -98  Sköldinge IF  8.54
 3  Ester Brandås -98  Sköldinge IF  8.54
 5  Elin Dahlin  9.18
       
       
 

Pojkar 11, 1,7 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Alexander Hoinard -98  KSK Friidrott  7.27*
 2  Oliver Olausson -97  Sköldinge IF  8.28
 3  Jakob Andersson -98   Sköldinge IF  8.49
       
       
 

Flickor 13, 2,5 km

 
Plac Namn Förening Tid
       
       
 

Pojkar 13, 2,5 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Martin Björnsson -96  Sköldinge IF  9.13*
 2  Fredrik Berglund -95  Sköldinge IF  9.18
 3  Timothy Kinsander -95  Sköldinge IF  9.23
       
       
 

Flickor 15   2,5 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Freja Calissendorff -93  Sköldinge IF  9.51*
 2  Emilia Gullbrand -93  Sköldinge IF  10.44
 3  Isabelle Carlsson-Pallin -94  Mosjö FK  11.13
       
       
 

Pojkar 15    2,5 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Patrik Claesson -94  Enhörna IF  10.57*
       
       
 

Damer  5 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Marie Sandberg  Sköldinge IF  20.04*
 2  Linda Ek  Enhörna  20.14 
 3  Gunilla Nordgren  Sköldinge IF  26.04
 4  Anita Wibrant   Forssa IK   26.39 
 5  Monica Yngesjö-Pettersson  Vrena IF  27.26
 6  Sara Andersson  Sköldinge IF  27.30
 7  Johanna Siverskog  Sköldinge IF  27.50
       
       
 

Herrar  5 km

 
Plac Namn Förening Tid
 1  Tomas Malmgren  FK Studenterna  18.09*
 2  Pontus Buskas  Sköldinge IF  18.32
 3  Anders Eriksson  Sköldinge IF  19.21
 4  Johan Borehall  Sköldinge IF  19.24
 5  Michael Petersson  Vrena IF  19.43
 6  Andreas Pettersson -82  Råby-Rekarne FIF  19.55
 7  Karl Mollén  Kimstad GoIF  22.52
 8  Tim Yngesjö  Vrena IF  22.54
 9  Mats Blomqvist  Scania IF  23.27
 10  Jimmy Nordgren  Sköldinge IF  23.28
 11  Mats Ehrnebo  Forssa IK  23.34
 

*=nytt banrekord

resultat  Sköldingevarvet 2008
resultat  Sköldingevarvet 2009